Media & arkisto

Tulokset yliopiston hallinnon opiskelijaedustajien vaaleista 15.–16.12.2015

16.12.2015
Tiedekuntaneuvosto, teologinen tiedekunta
EHDOKASLISTA ÄÄNET VERTAILULUKU
ei vaaliliittoja
31 Iida Glumoff - Katariina Kaski - VALITAAN
43 43
33 Lasse Lindberg - Minna Mäkitalo - VALITAAN
34

34

34 Saimi Kautonen - Carita Cruz - VALITAAN 20 20
32 Samuli Suonpää - Markus Siltanen - EI VALITA 16 16
30 Katja Talvitie - Martina Mäkäräinen - EI VALITA
6 6
yht. 119
Yliopistokollegio, humanistinen tiedekunta
EHDOKASLISTA ÄÄNET  VERTAILULUKU VAALILIITTO
36 Marie-Elena Vatjus - Sampsa Granström - VALITAAN 207 314 Humanistinen vaaliliitto: Yliopistokollegio
35 Visa Penttilä - Pasi Pykälistö - VALITAAN
107 157 Humanistinen vaaliliitto: Yliopistokollegio
37 Timo Andersson - Kim Sjöström - EI VALITA
11 11 Liberaalinen ehdokaslista 
yht.  325
Tiedekuntaneuvosto, humanistinen tiedekunta
EHDOKASLISTA ÄÄNET  VERTAILULUKU VAALILIITTO
39 Jenna Sorjonen - Caitlin Baran - VALITAAN 109 329 Humanistinen vaaliliitto: Tiedekuntaneuvosto
41 Piia Pasanen - Jenny Sandström - VALITAAN
81 164,5 Humanistinen vaaliliitto: Tiedekuntaneuvosto
42 Teemu Palkki - Ville Vuorensola - VALITAAN  69 109,667 Humanistinen vaaliliitto: Tiedekuntaneuvosto
38 Ina Biström - Oili Paaskoski - VALITAAN
37 82,25 Humanistinen vaaliliitto: Tiedekuntaneuvosto
40 Ville Eerola - Joonas Pulkkinen - VALITAAN 33  65,8 Humanistinen vaaliliitto: Tiedekuntaneuvosto
43 Juha Leinonen - Vehka Hakonen - EI VALITA 14 14
44 Kim Sjöström - Timo Andersson - EI VALITA
7 7 Liberaalinen ehdokaslista
yht.  350
Laitosneuvosto, Fil., hist., kult. ja taiteiden tutk. laitos
EHDOKASLISTA ÄÄNET  VERTAILULUKU VAALILIITTO
46 Mia Teppo - Mari Leander - VALITAAN 61 174 Humanistinen vaaliliitto: Filosofian, historian, kulttuurin ja taiteiden tutkimuksen laitos
47 Tapani Tamminen - Aleksanteri Gustafsson - VALITAAN 50 87 Humanistinen vaaliliitto: Filosofian, historian, kulttuurin ja taiteiden tutkimuksen laitos
45 Alonzo Heino - Henri Pitkänen - VALITAAN
32 58 Humanistinen vaaliliitto: Filosofian, historian, kulttuurin ja taiteiden tutkimuksen laitos
48 Heidi Hemminki - Niko Lempa - VALITAAN
 31  43,5 Humanistinen vaaliliitto: Filosofian, historian, kulttuurin ja taiteiden tutkimuksen laitos
49 Kim Sjöström - Timo Andersson - EI VALITA 4 4 Liberaalinen ehdokaslista
yht. 178
Tiedekuntaneuvosto, valtiotieteellinen tiedekunta 
EHDOKASLISTA ÄÄNET  VERTAILULUKU VAALILIITTO
51 Mathilda Timmer - Liisi Hakalisto - VALITAAN 69 230 Kannunvalajien vaaliliitto: valtsikan lista tiedekuntaneuvostoon
50 Riikka Tähkävuori - Anna Holvio - VALITAAN
63 115 Kannunvalajien vaaliliitto: valtsikan lista tiedekuntaneuvostoon
53 Joonas Aitonurmi - Tuomas Tikkanen - VALITAAN 37 76,667 Kannunvalajien vaaliliitto: valtsikan lista tiedekuntaneuvostoon
56 Mimmi Piikkilä - Lauri von Pfaler - VALITAAN 43 67 Punavihreä kupla: Aatetta HYY:n hallintoon
52 Sauli Jäppinen - Aapo Jussila - VALITAAN
33  57,5 Kannunvalajien vaaliliitto: valtsikan lista tiedekuntaneuvostoon
54 Elina Hiltunen  - Nella Heiskanen - EI VALITA 28 46 Kannunvalajien vaaliliitto: valtsikan lista tiedekuntaneuvostoon
55 Joel Lindqvist - Titta Hiltunen - EI VALITA  24 33,5 Punavihreä kupla: Aatetta HYY:n hallintoon
yht. 297