HYY vaikuttaa

Vaikuttaminen yliopistolla

Valitut opiskelijaedustajat

Syksyllä 2018 valittavat koulutusohjelmien johtoryhmien opiskelijaedustajat julkaistaan tällä sivulla, kun valinnat on tehty.


Syksyllä 2017 valitut opiskelijaedustajat

Opiskeijaedustajat tiedekuntaneuvostoihin ja yliopistokollegioon kaudelle 2018-2019 on valittu! Tiedekuntaneuvostojen opiskelijaedustajat on valinnut HYYn hallitus on kokouksessaan 9.11.2017 ja yliopistokollegion opiskelijaedustajat HYYn edustajisto kokouksessaan 4.12.2017. Listan valituista opiskelijaedustajista löydät alta

Lisätietoja valinnoista antaa koulutuspoliittinen asiantuntija Jenna Sorjonen, puh. 050 3255202, jenna.sorjonen(at)hyy.fi.


TIEDEKUNTANEUVOSTOIHIN VALITUT OPISKELIJAEDUSTAJAT

Bio- ja ympäristötieteellinen tiedekunta
Jani Lehto (varsinainen jäsen) & Mikko Jalo (varajäsen)
Amanda Pasanen (varsinainen jäsen) & Karim Pelkonen (varajäsen)
Minna Silvennoinen (varsinainen jäsen) & Sara Simola (varajäsen)
Kialiina Tonttila (varsinainen jäsen) & Nanni Mamia (varajäsen)
Sebastian Österman (varsinainen jäsen) & Julius Mäkinen (varajäsen)

Eläinlääketieteellinen tiedekunta
Tiina Kaarela (varsinainen jäsen) & Joanna Martikainen (varajäsen)
Iida Niinikoski (varsinainen jäsen) & Eeva Raappana (varajäsen)
Mari Rahkola (varsinainen jäsen) & Tiina Heikkilä (varajäsen)

Farmasian tiedekunta
Elina Helkkula (varsinainen jäsen) & Sanna Artes (varajäsen)
Arto Merivaara (varsinainen jäsen) & Nerdjusa Beciroski (varajäsen)
Erika Niittymäki (varsinainen jäsen) & Ville Andersson (varajäsen)

Humanistinen tiedekunta
Jenni Halkola (varsinainen jäsen) & Eerika Mankinen (varajäsen)
Maria Hukkamäki (varsinainen jäsen) & Karoliina Visti (varajäsen)
Timo Kalliokoski (varsinainen jäsen) & Janina Leskelä (varajäsen)
Sanna Rantahalvari (varsinainen jäsen) & Olli Pihlajamaa (varajäsen)
Mari Räsänen (varsinainen jäsen) & Tea Hälinen (varajäsen)

Kasvatustieteellinen tiedekunta
Emma Heikkilä (varsinainen jäsen) & Nina Strandén (varajäsen)
Julia Korhonen (varsinainen jäsen) & Heidi Maanonen (varajäsen)
Samuli De Pascale (varsinainen jäsen) & Lovisa Hirvonen (varajäsen)
Ella Rönkkö (varsinainen jäsen) & Waltteri Immonen (varajäsen)
Saara Tahvanainen (varsinainen jäsen) & Minna Äikäs (varajäsen)

Lääketieteellinen tiedekunta
Fredrik Ahlström (varsinainen jäsen) & Émil Yliheljo (varajäsen)
Ivar Lönnberg (varsinainen jäsen) & Mikael Mauno (varajäsen)
Karoliina Reijonen (varsinainen jäsen) & Laila Ketvel (varajäsen)
Sirke Virkkunen (varsinainen jäsen) & Ville Liu (varajäsen)
Mikko Vuorela (varsinainen jäsen) & Vilma Rouhiainen (varajäsen)

Maatalous-metsätieteellinen tiedekunta
Jenni Jääskeläinen (varsinainen jäsen) & Anniina Liimatainen (varajäsen)
Emma Kaajakari (varsinainen jäsen) & Saara Lahti (varajäsen)
Mailis Niiranen (varsinainen jäsen) & Viivi Akkanen (varajäsen)
Kerttu Uusimäki (varsinainen jäsen) & Hanna Walsh (varajäsen)
Emmi-Leena Viitanen (varsinainen jäsen) & Saara Patama (varajäsen)

Matemaattis-luonnontieteellinen tiedekunta
Sasu Karttunen (varsinainen jäsen) & Taavi Heikkilä (varajäsen)
Roni Koivu (varsinainen jäsen) & Kaisa Väätäinen (varajäsen)
Riku-Petteri Kyllönen (varsinainen jäsen) & Maija Vehmanen (varajäsen)
Juha-Pekka Moilanen (varsinainen jäsen) & Henna Warva (varajäsen)
Sakari Väkevä (varsinainen jäsen) & Jessika Isomeri (varajäsen)

Oikeustieteellinen tiedekunta
Tarik Ahsanullah (varsinainen jäsen) & Tuuli Talvinko (varajäsen)
Johanna Heinonen (varsinainen jäsen) & Sara Piirainen (varajäsen)
Rita Härmälä (varsinainen jäsen) & Janne Helaskoski (varajäsen)
Helinä Teittinen (varsinainen jäsen) & Olga Larinkari (varajäsen)
Tuomas Tiihonen (varsinainen jäsen) & Sara Aho (varajäsen)

Teologinen tiedekunta
Katariina Kaski (varsinainen jäsen) & Maria Djakonowsky (varajäsen)
Antti Pollari (varsinainen jäsen) & Unni Puranen (varajäsen)
Rasmus Tillander (varsinainen jäsen) & Arttu Lindroth (varajäsen)

Valtiotieteellinen tiedekunta
Ece Güler (varsinainen jäsen) & Jaakko Muilu (varajäsen)
Lasse Keinonen (varsinainen jäsen) & Aku Houttu (varajäsen)
Anni Matero (varsinainen jäsen) & Sonja Öberg (varajäsen)
Riku-Matias Niemi (varsinainen jäsen) & Laura Wathén (varajäsen)
Jyrki Rantanen (varsinainen jäsen) & Tom-Henrik Sirviö (varajäsen)

YLIOPISTOKOLLEGIOON VALITUT OPISKELIJAEDUSTAJAT

Bio- ja ympäristötieteellinen tiedekunta
Sebastian Österman (varsinainen jäsen) & Julius Mäkinen (varajäsen)

Eläinlääketieteellinen tiedekunta
Tiina Kaarela (varsinainen jäsen) & Eeva Raappana (varajäsen)

Farmasian tiedekunta
Ilona Raimas (varsinainen jäsen) & Veera Lanu (varajäsen)

Humanistinen tiedekunta
Sampsa Granström (varsinainen jäsen) & Ottilia Nikula (varajäsen)
Maria Hukkamäki (varsinainen jäsen) & Tuomas Harju (varajäsen)

Kasvatustieteellinen tiedekunta
Samuli De Pascale (varsinainen jäsen) & Ilmari Lappalainen (varajäsen)

Lääketieteellinen tiedekunta
Tytti Tuomi (varsinainen jäsen) & Anssi Mykkänen (varajäsen)

Maatalous-metsätieteellinen tiedekunta
Katriina Juutilainen (varsinainen jäsen) & Jenni Jääskeläinen (varajäsen)

Matemaattis-luonnontieteellinen tiedekunta
Ville-Veikko Saari (varsinainen jäsen) & Oyelowo Oyedayo (varajäsen)
Santeri Velin (varsinainen jäsen) & Taavi Heikkilä (varajäsen)

Oikeustieteellinen tiedekunta
Lauri Linna (varsinainen jäsen) & Helinä Teittinen (varajäsen)

Svenska social- och kommunalhögskolan
Emilia Granqvist (varsinainen jäsen) & Claes Bergh (varajäsen)

Teologinen tiedekunta
Katariina Kaski (varsinainen jäsen) & Minna Mäkitalo (varajäsen)

Valtiotieteellinen tiedekunta
Mathilda Timmer (varsinainen jäsen) & Caelum Davies (varajäsen)
Topias Tolonen (varsinainen jäsen) & Joel Lindqvist (varajäsen)