HYY vaikuttaa

Vaikuttaminen yliopistolla

Valitut opiskelijaedustajat

Syksyn 2018 valinnat: HYYn hallituksen esitys (22.11.2018) koulutusohjelmien johtoryhmien opiskelijaedustajiksi

Bio- ja ympäristötieteellinen tiedekunta

Biologian kandiohjelman johtoryhmä:

Jani Lehto (varsinainen jäsen) – Aliisa Hartus (varajäsen)
Joonatan Toivanen (varsinainen jäsen) – Nea Asumaa (varajäsen)

Molekyylibiotieteiden kandiohjelman johtoryhmä: 

Pia Dürnsteiner (varsinainen jäsen) – Sofia Backlund (varajäsen)
Inka Sylgren (varsinainen jäsen) – varajäsen nimetään myöhemmin 

Ympäristötieteiden kandiohjelman johtoryhmä:

Eveliina Raaska (varsinainen jäsen) – Tia Seppänen (varajäsen)
Maija Aro (varsinainen jäsen) – Reetta Rossi (varajäsen)

Ekologian ja evoluutiobiologian maisteriohjelman (Ecology and Evolutionary Biology) johtoryhmä: 

Meri Back (varsinainen jäsen) – varajäsen nimetään myöhemmin 
Teija Isotalo (varsinainen jäsen) – varajäsen nimetään myöhemmin 

Genetiikan ja molekulaaristen biotieteiden maisteriohjelman (Genetics and Molecular Biosciences) johtoryhmä:

Rasmus Huotari (varsinainen jäsen) – varajäsen nimetään myöhemmin 
Talha Qureshi (varsinainen jäsen) – varajäsen nimetään myöhemmin 

Kasvibiologian maisteriohjelman (Plant Biology) johtoryhmä: 

Mikko Jalo (varsinainen jäsen) – varajäsen nimetään myöhemmin 
Saku Mattila (varsinainen jäsen) – varajäsen nimetään myöhemmin 

Neurotieteen maisteriohjelman (Neuroscience) johtoryhmä:

Meera Jakkli (varsinainen jäsen) – varajäsen nimetään myöhemmin 
Sebastian Österman (varsinainen jäsen) – Salla Kontio (varajäsen) 

Ympäristömuutoksen ja globaalin kestävyyden maisteriohjelman (Environmental Change and Global Sustainability) johtoryhmä:

Heidi Annala (varsinainen jäsen) – Erika Haakana (varajäsen)
Ville-Pekka Niskanen (varsinainen jäsen) – Joel Lindqvist (varajäsen)

Eläinlääketieteellinen tiedekunta

Eläinlääketieteen kandidaatin koulutusohjelman johtoryhmä:

Salla Aaltonen (varsinainen jäsen) – Elina Rantonen (varajäsen) 
Mari Kankaanpää (varsinainen jäsen) – Teea Saaristo (varajäsen)

Eläinlääketieteen lisensiaatin koulutusohjelman johtoryhmä:

Henrik Meriläinen (varsinainen jäsen) – Riikka Nikitin (varajäsen) 
Mari Rahkola (varsinainen jäsen) – Minna Huhtala (varajäsen) 

Farmasian tiedekunta

Farmaseutin koulutusohjelman johtoryhmä:

Rasmus Huotari (varsinainen jäsen) – varajäsen nimetään myöhemmin
Hanna Lindstedt (varsinainen jäsen) – varajäsen nimetään myöhemmin

Proviisorin koulutusohjelman johtoryhmä:

Erika Niittymäki (varsinainen jäsen) – varajäsen nimetään myöhemmin
Teo Qvist (varsinainen jäsen) – varajäsen nimetään myöhemmin

Humanistinen tiedekunta

Filosofian kandiohjelman johtoryhmä:

Saku Vainionpää (varsinainen jäsen) – varajäsen nimetään myöhemmin
Toinen varsinainen jäsen ja varajäsen nimetään myöhemmin

Historian kandiohjelman johtoryhmä:

Markus Myllyniemi (varsinainen jäsen) – Elena Eriksson (varajäsen) 
Sanna Rantahalvari (varsinainen jäsen) – Saku Vainionpää (varajäsen) 

Kielten kandiohjelman johtoryhmä:

Maria Ivanova (varsinainen jäsen) – varajäsen nimetään myöhemmin
Sanni Kiesiläinen (varsinainen jäsen) – Jukka Karjalainen (varajäsen) 

Kotimaisten kielten ja kirjallisuuksien kandiohjelman johtoryhmä: 

Anniina Leskinen (varsinainen jäsen) – Alla Moilanen (varajäsen) 
Eve Saarnilehto (varsinainen jäsen) – varajäsen nimetään myöhemmin

Kulttuurien tutkimuksen kandiohjelman johtoryhmä:

Rose Heinonen (varsinainen jäsen) – Roope Kotiniemi (varajäsen)
Maija Leermakers (varsinainen jäsen) – Linda-Mari Leinonen (varajäsen)

Taiteiden tutkimuksen kandiohjelman johtoryhmä:

Anu Karanto (varsinainen jäsen) – Sara Vogt (varajäsen) 
Joonas Sojakka (varsinainen jäsen) – varajäsen nimetään myöhemmin

Alue- ja kulttuurintutkimuksen maisteriohjelman johtoryhmä:

Aino Hautsalo (varsinainen jäsen) – Joonas Maristo (varajäsen) 
Yasmine Linnansola (varsinainen jäsen) – varajäsen nimetään myöhemmin

Historian maisteriohjelman johtoryhmä: 

Saku Vainionpää (varsinainen jäsen) – varajäsen nimetään myöhemmin
Teemu Nieminen (varsinainen jäsen) – varajäsen nimetään myöhemmin

Kielten maisteriohjelman johtoryhmä: 

Krista Eskola (varsinainen jäsen) – varajäsen nimetään myöhemmin
Toinen varsinainen jäsen ja varajäsen nimetään myöhemmin

Kulttuurienvälisen viestinnän maisteriohjelman (Master's programme in Intercultural Encounters) johtoryhmä: 

Matias Hakala (varsinainen jäsen) – varajäsen nimetään myöhemmin
Bianca Benini-Leino (varsinainen jäsen) – varajäsen nimetään myöhemmin

Kääntämisen ja tulkkauksen maisteriohjelman johtoryhmä: 

Susanna Turkki (varsinainen jäsen) – varajäsen nimetään myöhemmin
Miroslav Girshfeld (varsinainen jäsen) – varajäsen nimetään myöhemmin

Linguistic Diversity in the Digital Age -maisteriohjelman johtoryhmä:

Ottilia Nikula (varsinainen jäsen) – varajäsen nimetään myöhemmin
Emily Öhman (varsinainen jäsen) – varajäsen nimetään myöhemmin

English Studies -maisteriohjelman johtoryhmä:

Timo Kalliokoski (varsinainen jäsen) – Aurelia Westendorff (varajäsen) 
Tuomas Mäenpää (varsinainen jäsen) – Sampsa Granström (varajäsen) 

Kirjallisuudentutkimuksen maisteriohjelman johtoryhmä:

Iina Mikkonen (varsinainen jäsen) – Laura Karhapää (varajäsen) 
Frida Wikblad (varsinainen jäsen) – varajäsen nimetään myöhemmin

Kulttuuriperinnön maisteriohjelman johtoryhmä:

Jenni Halkola (varsinainen jäsen) – Hanna Ingman (varajäsen)
Tia Niemelä (varsinainen jäsen) – varajäsen nimetään myöhemmin

Magisterprogrammet i kultur och kommunikation –maisteriohjelman johtoryhmä:

Tea Stolt (varsinainen jäsen) – varajäsen nimetään myöhemmin
Linda Weckman (varsinainen jäsen) – varajäsen nimetään myöhemmin

Pohjoismaisten kielten ja kirjallisuuksien maisteriohjelman johtoryhmä: 

Kaikki opiskelijajäsenet nimetään myöhemmin

Russian Studies – maisteriohjelman johtoryhmä:

Vilja Byström (varsinainen jäsen) – Kristina Goljakov (varajäsen)
Paula Rossi (varsinainen jäsen) – varajäsen nimetään myöhemmin

Sukupuolentutkimuksen maisteriohjelman johtoryhmä: 

Siri Törölä (varsinainen jäsen) – varajäsen nimetään myöhemmin
Toinen varsinainen jäsen ja varajäsen nimetään myöhemmin

Suomen kielen ja suomalais-ugrilaisten kielten ja kulttuurien maisteriohjelman johtoryhmä: 

Riku Erkkilä (varsinainen jäsen) – varajäsen nimetään myöhemmin
Toinen varsinainen jäsen ja varajäsen nimetään myöhemmin

Taiteiden tutkimuksen maisteriohjelman johtoryhmä: 

Juha Leinonen (varsinainen jäsen) – varajäsen nimetään myöhemmin
Sara Vogt (varsinainen jäsen) – varajäsen nimetään myöhemmin

Kasvatustieteellinen tiedekunta

Kasvatustieteen kandiohjelman johtoryhmä:

Lovisa Hirvonen (varsinainen jäsen) – Jean Salejärvi (varajäsen)
Tea Laine (varsinainen jäsen) – Tiia Pussinen (varajäsen)

Kasvatustieteen maisteriohjelman johtoryhmä:

Pekka Koskinen (varsinainen jäsen) – Wilson Nuckols (varajäsen)
Laura Lahin (varsinainen jäsen) – Liisa Koponen (varajäsen)

Lääketieteellinen tiedekunta

Logopedian kandiohjelman johtoryhmä:

Aino Airaksinen (varsinainen jäsen) – Salla Salopuro (varajäsen) 
Hannele Valkama (varsinainen jäsen) – varajäsen nimetään myöhemmin

Psykologian kandiohjelman johtoryhmä:

Minea Antila (varsinainen jäsen) – Ali El Fellah (varajäsen) 
Laila Ketvel (varsinainen jäsen) – Enni Rasmus (varajäsen) 

Logopedian maisteriohjelman johtoryhmä:

Aino Airaksinen (varsinainen jäsen) – varajäsen nimetään myöhemmin
Hannele Valkama (varsinainen jäsen) – varajäsen nimetään myöhemmin

Psykologian maisteriohjelman johtoryhmä:

Minea Antila (varsinainen jäsen) – Ali El Fellah (varajäsen) 
Laila Ketvel (varsinainen jäsen) – Enni Rasmus (varajäsen) 

Hammaslääketieteen koulutusohjelman johtoryhmä:

Ville Liu (varsinainen jäsen) – Risto Oudman (varajäsen) 
Vilma Rouhiainen (varsinainen jäsen) – Julia Ranta (varajäsen)

Lääketieteen koulutusohjelman johtoryhmä:

Mirjam Saarinen (varsinainen jäsen) – Alexander Westerholm (varajäsen) 
Lauri Salaja (varsinainen jäsen) – Aki Holm (varajäsen)  

Translational Medicine -maisteriohjelman johtoryhmä:

Alexandra Lahtinen (varsinainen jäsen) – Sadiksha Adhikari (varajäsen) 
Shivanshi Tripathi (varsinainen jäsen) – Christian Stadelmann (varajäsen)  

Maatalous- ja metsätieteellinen tiedekunta

Elintarviketieteiden kandiohjelman johtoryhmä: 

Katri Korpunen (varsinainen jäsen) – varajäsen nimetään myöhemmin
Faisa Nieminen (varsinainen jäsen) – varajäsen nimetään myöhemmin

Maataloustieteiden kandiohjelman johtoryhmä:

Essi Kiander (varsinainen jäsen) – varajäsen nimetään myöhemmin
Ville Lukkarila (varsinainen jäsen) – Maria Salomaa (varajäsen)

Metsätieteiden kandiohjelman johtoryhmä:

Jenni Ihatsu (varsinainen jäsen) – Maria Selin (varajäsen) 
Jari-Pekka Tamminen (varsinainen jäsen) – varajäsen nimetään myöhemmin

Ympäristö- ja elintarviketalouden kandiohjelman johtoryhmä:

Samuli Korhonen (varsinainen jäsen) – Tran Pham (varajäsen) 
Merve Tek (varsinainen jäsen) – Aino Kokkonen (varajäsen)

Elintarviketalouden ja kulutuksen maisteriohjelman johtoryhmä: 

Kaikki opiskelijajäsenet nimetään myöhemmin

Elintarviketieteiden maisteriohjelman johtoryhmä:

Iina Jokinen (varsinainen jäsen) – varajäsen nimetään myöhemmin
Ashoke Meromaa (varsinainen jäsen) – varajäsen nimetään myöhemmin

Ihmisen ravitsemuksen ja ruokakäyttäytymisen maisteriohjelman johtoryhmä:

Noora Uusi-Ranta (varsinainen jäsen) – varajäsen nimetään myöhemmin
Toinen varsinainen jäsen ja varajäsen nimetään myöhemmin

Maatalous-, ympäristö- ja luonnonvaraekonomian maisteriohjelman johtoryhmä:

Luke Dodd (varsinainen jäsen) – Matti Laukkanen (varajäsen) 
Jamie Jenkins (varsinainen jäsen) – Armi Lähde (varajäsen)

Maataloustieteiden maisteriohjelman johtoryhmä:

Silja Alamikkotervo (varsinainen jäsen) – Jaakko Haarala (varajäsen) 
Anna-Kaisa Salovaara (varsinainen jäsen) – varajäsen nimetään myöhemmin

Metsätieteiden maisteriohjelman johtoryhmä:

Antti Laakkonen (varsinainen jäsen) – varajäsen nimetään myöhemmin

Mikrobiologian ja mikrobibiotekniikan maisteriohjelman johtoryhmä:

Rasmus Huotari (varsinainen jäsen) – Alma Seppälä (varajäsen) 
Jesse Vänttinen (varsinainen jäsen) – varajäsen nimetään myöhemmin

Matemaattis-luonnontieteellinen tiedekunta

Fysikaalisten tieteiden kandiohjelman johtoryhmä: 

Elias Paakkanen (varsinainen jäsen) – Ronja Öhrnberg (varajäsen) 
Tuuli Tervala (varsinainen jäsen) – Alena Markelova (varajäsen) 

Geotieteiden kandiohjelman johtoryhmä:

Jonna Hautamäki (varsinainen jäsen) – Janna Nuutinen (varajäsen) 
Piritta Stark (varsinainen jäsen) – Eeva Mattila (varajäsen)  

Kemian kandiohjelman johtoryhmä:

Lauri Franzon (varsinainen jäsen) – Matias Jääskeläinen (varajäsen) 
Meri Sillanpää (varsinainen jäsen) – Henrik Stubb (varajäsen)  

Maantieteen kandiohjelman johtoryhmä:

Jessika Isomeri (varsinainen jäsen) – Kia Kivisilta (varajäsen) 
Julia Viertola (varsinainen jäsen) – Aku Suoknuuti (varajäsen)

Matemaattisten tieteiden kandiohjelman johtoryhmä:

Eetu Halme (varsinainen jäsen) – varajäsen nimetään myöhemmin
Sara Pyykölä (varsinainen jäsen) – varajäsen nimetään myöhemmin

Matematiikan, fysiikan ja kemian opettajan kandiohjelman johtoryhmä:

Kia Lindqvist (varsinainen jäsen) – Jenni Ahtonen (varajäsen) 
Markus Moilanen (varsinainen jäsen) – Santeri Muhonen (varajäsen)

Tietojenkäsittelytieteen kandiohjelman johtoryhmä:

Nico Roos (varsinainen jäsen) – Aki Utoslahti (varajäsen) 
Julius Uusinarkaus (varsinainen jäsen) – Harri Kähkönen (varajäsen)

Bachelor’s Programme in Science –kandiohjelman johtoryhmä: 

Heikki Ahonen (varsinainen jäsen) – varajäsen nimetään myöhemmin
Toinen varsinainen jäsen ja varajäsen nimetään myöhemmin

Alkeishiukkasfysiikan ja astrofysikaalisten tieteiden maisteriohjelman johtoryhmä:

Taavi Heikkilä (varsinainen jäsen) – Ronja Öhrnberg (varajäsen) 
Ilona Nincă (varsinainen jäsen) – Alena Markelova (varajäsen)

Datatieteen maisteriohjelman johtoryhmä:

Anna Holvio (varsinainen jäsen) – Miia Rämö (varajäsen) 
Ville-Veikko Saari (varsinainen jäsen) – Nico Roos (varajäsen)

Geologian ja geofysiikan maisteriohjelman johtoryhmä:

Christos Ioannou (varsinainen jäsen) – varajäsen nimetään myöhemmin
Sonja Silvennoinen (varsinainen jäsen) – Lotta Ylä-Mella (varajäsen)

Ilmakehätieteiden maisteriohjelman johtoryhmä:

Sasu Karttunen (varsinainen jäsen) – Juho Koskentausta (varajäsen) 
Tuuli Lehmusjärvi (varsinainen jäsen) – Asta Laasonen (varajäsen)

Kaupunkitutkimuksen ja suunnittelun maisteriohjelman johtoryhmä:

Tuomas Harju (varsinainen jäsen) – varajäsen nimetään myöhemmin
Joonas Salmijärvi (varsinainen jäsen) – varajäsen nimetään myöhemmin

Kemian ja molekyylitieteiden maisteriohjelman johtoryhmä: 

Matias Jääskeläinen (varsinainen jäsen) – varajäsen nimetään myöhemmin
Toinen varsinainen jäsen ja varajäsen nimetään myöhemmin

Life Science Informatics –maisteriohjelman johtoryhmä: 

Tuuli Kauppala (varsinainen jäsen) – varajäsen nimetään myöhemmin
Toinen varsinainen jäsen ja varajäsen nimetään myöhemmin

Maantieteen maisteriohjelman johtoryhmä: 

Elisa Hanhirova (varsinainen jäsen) – varajäsen nimetään myöhemmin
Toinen varsinainen jäsen ja varajäsen nimetään myöhemmin

Matematiikan ja tilastotieteen maisteriohjelman johtoryhmä:

Aleksi Laiho (varsinainen jäsen) – Tuuli Kauppala (varajäsen) 
Auli Salmi (varsinainen jäsen) – Tommi Ranta (varajäsen)

Matematiikan, fysiikan ja kemian opettajan maisteriohjelman johtoryhmä:

Pinja Lappalainen (varsinainen jäsen) – varajäsen nimetään myöhemmin
Maria Larionova (varsinainen jäsen) – Tiia Björk (varajäsen)

Materiaalitutkimuksen maisteriohjelman johtoryhmä:

Matias Nurmi (varsinainen jäsen) – varajäsen nimetään myöhemmin
Santeri Paajanen (varsinainen jäsen) – varajäsen nimetään myöhemmin

Teoreettisten ja laskennallisten menetelmien maisteriohjelman johtoryhmä:

Mikko Pellinen (varsinainen jäsen) – Sangita Seshadri (varajäsen) 
Miika Rasola (varsinainen jäsen) – Antti Autio (varajäsen)

Tietojenkäsittelytieteen maisteriohjelman johtoryhmä:

Heikki Ahonen (varsinainen jäsen) – varajäsen nimetään myöhemmin
Aki Utoslahti (varsinainen jäsen) – varajäsen nimetään myöhemmin

Oikeustieteellinen tiedekunta

Oikeusnotaarin koulutusohjelman johtoryhmä:

Claes-Håkan Backström (varsinainen jäsen) – Sofi Lehtinen (varajäsen)
Olga Larinkari (varsinainen jäsen) – Sakari Saari (varajäsen)

Kansainvälisen liikejuridiikan maisteriohjelman (International Business Law) johtoryhmä:

Photeini Christodoulides (varsinainen jäsen) – varajäsen nimetään myöhemmin
Tuomas Tiihonen (varsinainen jäsen) – varajäsen nimetään myöhemmin

Oikeustieteen maisteriohjelman johtoryhmä:

Sara Aho (varsinainen jäsen) – Olga Larinkari (varajäsen)
Sara Piirainen (varsinainen jäsen) – Claes-Håkan Backström (varajäsen)

Teologinen tiedekunta

Teologian ja uskonnontutkimuksen kandiohjelman johtoryhmä:

Susanna Rinne (varsinainen jäsen) – Markus Juutila (varajäsen)
Saara Laakkonen (varsinainen jäsen) – Antti Sipilä (varajäsen)

Teologian ja uskonnontutkimuksen maisteriohjelman johtoryhmän

Maria Djakonowsky (varsinainen jäsen) – varajäsen nimetään myöhemmin
Markus Siltanen (varsinainen jäsen) – varajäsen nimetään myöhemmin

Valtiotieteellinen tiedekunta

Politiikan ja viestinnän kandiohjelman johtoryhmä:

Sanna Halunen (varsinainen jäsen) – Hanna Catani (varajäsen)
Aki Houttu (varsinainen jäsen) – Heta Ojanperä (varajäsen) 

Sosiaalitieteiden kandiohjelman johtoryhmä:

Linnéa Partanen (varsinainen jäsen) – Maria Kiiskinen (varajäsen)
Aleksi Rytkönen (varsinainen jäsen) – Sofia Zidan (varajäsen) 

Taloustieteen kandiohjelman johtoryhmä:

Emilia Gråsten (varsinainen jäsen) – varajäsen nimetään myöhemmin
Aino Miikki (varsinainen jäsen) – Henri Tammeaid (varajäsen) 

Yhteiskunnallisen muutoksen kandiohjelman johtoryhmä:

Matteus Pellikka (varsinainen jäsen) – Teijo Pankko (varajäsen)
Saara Suominen (varsinainen jäsen) – Marilene Jokinen (varajäsen) 

European and Nordic Studies –maisteriohjelman johtoryhmä:

Michael Honig (varsinainen jäsen) – Lassi Hynynen (varajäsen)
Olli Castrén (varsinainen jäsen) – varajäsen nimetään myöhemmin

Filosofian maisteriohjelman johtoryhmä:

Kim Keskiivari (varsinainen jäsen) – Mats Nordström (varajäsen)
Karoliina Visti (varsinainen jäsen) – Saku Vainionpää (varajäsen) 

Global Politics and Communication –maisteriohjelman johtoryhmä:

Eli Bassett (varsinainen jäsen) - Stinne Vognæs (varajäsen) 
Jasmin Kopra (varsinainen jäsen) – Annukka Puotiniemi (varajäsen) 

Contemporary Societes –maisteriohjelman johtoryhmä:

Carolyn Kehn (varsinainen jäsen) – Vera Illini (varajäsen)
Katariina Mankinen (varsinainen jäsen) – Sakari Mesimäki (varajäsen) 

Magisterprogrammet i samhällsvetenskaper –maisteriohjelman johtoryhmä: 

Kaikki opiskelijajäsenet nimetään myöhemmin

Politiikan ja viestinnän maisteriohjelman johtoryhmä:

Toni Ahva (varsinainen jäsen) – Wilma Jyrkinen (varajäsen) 
Emmi-Ilona Kivi (varsinainen jäsen) – Riikka Pasanen (varajäsen) 

Sosiaali- ja terveystutkimuksen ja –johtamisen maisteriohjelman johtoryhmä:

Emilia Knaapi (varsinainen jäsen) – varajäsen nimetään myöhemmin
Pipsa Lievonen (varsinainen jäsen) – varajäsen nimetään myöhemmin

Sosiaalitieteiden maisteriohjelman johtoryhmä:

Tommi Ostrovskij (varsinainen jäsen) – varajäsen nimetään myöhemmin
Julia Takala (varsinainen jäsen) – Laura Wathén (varajäsen) 

Taloustieteen maisteriohjelman johtoryhmä:

Heikki Korpela (varsinainen jäsen) – varajäsen nimetään myöhemmin
Oskar Lindman (varsinainen jäsen) – varajäsen nimetään myöhemmin

Yhteiskunnallisen muutoksen maisteriohjelman johtoryhmä:

Roy-Boris Eskelinen (varsinainen jäsen) – varajäsen nimetään myöhemmin 
Titta Hiltunen (varsinainen jäsen) –Iida-M Silfverhuth (varajäsen)


Syksyllä 2017 valitut opiskelijaedustajat
(päivitetty 5.12.2017)

Opiskelijaedustajat tiedekuntaneuvostoihin ja yliopistokollegioon kaudelle 2018-2019 on valittu! Tiedekuntaneuvostojen opiskelijaedustajat on valinnut HYYn hallitus on kokouksessaan 9.11.2017 ja yliopistokollegion opiskelijaedustajat HYYn edustajisto kokouksessaan 4.12.2017. Listan valituista opiskelijaedustajista löydät alta

Lisätietoja valinnoista antaa koulutuspoliittinen asiantuntija Jenna Sorjonen, puh. 050 3255202, jenna.sorjonen(at)hyy.fi.


TIEDEKUNTANEUVOSTOIHIN VALITUT OPISKELIJAEDUSTAJAT

Bio- ja ympäristötieteellinen tiedekunta
Jani Lehto (varsinainen jäsen) & Mikko Jalo (varajäsen)
Amanda Pasanen (varsinainen jäsen) & Karim Pelkonen (varajäsen)
Minna Silvennoinen (varsinainen jäsen) & Sara Simola (varajäsen)
Kialiina Tonttila (varsinainen jäsen) & Nanni Mamia (varajäsen)
Sebastian Österman (varsinainen jäsen) & Julius Mäkinen (varajäsen)

Eläinlääketieteellinen tiedekunta
Tiina Kaarela (varsinainen jäsen) & Joanna Martikainen (varajäsen)
Iida Niinikoski (varsinainen jäsen) & Eeva Raappana (varajäsen)
Mari Rahkola (varsinainen jäsen) & Tiina Heikkilä (varajäsen)

Farmasian tiedekunta
Elina Helkkula (varsinainen jäsen) & Sanna Artes (varajäsen)
Arto Merivaara (varsinainen jäsen) & Nerdjusa Beciroski (varajäsen)
Erika Niittymäki (varsinainen jäsen) & Ville Andersson (varajäsen)

Humanistinen tiedekunta
Jenni Halkola (varsinainen jäsen) & Eerika Mankinen (varajäsen)
Maria Hukkamäki (varsinainen jäsen) & Karoliina Visti (varajäsen)
Timo Kalliokoski (varsinainen jäsen) & Janina Leskelä (varajäsen)
Sanna Rantahalvari (varsinainen jäsen) & Olli Pihlajamaa (varajäsen)
Mari Räsänen (varsinainen jäsen) & Tea Hälinen (varajäsen)

Kasvatustieteellinen tiedekunta
Emma Heikkilä (varsinainen jäsen) & Nina Strandén (varajäsen)
Julia Korhonen (varsinainen jäsen) & Heidi Maanonen (varajäsen)
Samuli De Pascale (varsinainen jäsen) & Lovisa Hirvonen (varajäsen)
Ella Rönkkö (varsinainen jäsen) & Waltteri Immonen (varajäsen)
Saara Tahvanainen (varsinainen jäsen) & Minna Äikäs (varajäsen)

Lääketieteellinen tiedekunta
Fredrik Ahlström (varsinainen jäsen) & Émil Yliheljo (varajäsen)
Ivar Lönnberg (varsinainen jäsen) & Mikael Mauno (varajäsen)
Karoliina Reijonen (varsinainen jäsen) & Laila Ketvel (varajäsen)
Sirke Virkkunen (varsinainen jäsen) & Ville Liu (varajäsen)
Mikko Vuorela (varsinainen jäsen) & Vilma Rouhiainen (varajäsen)

Maatalous-metsätieteellinen tiedekunta
Jenni Jääskeläinen (varsinainen jäsen) & Anniina Liimatainen (varajäsen)
Emma Kaajakari (varsinainen jäsen) & Saara Lahti (varajäsen)
Mailis Niiranen (varsinainen jäsen) & Viivi Akkanen (varajäsen)
Kerttu Uusimäki (varsinainen jäsen) & Hanna Walsh (varajäsen)
Emmi-Leena Viitanen (varsinainen jäsen) & Saara Patama (varajäsen)

Matemaattis-luonnontieteellinen tiedekunta
Sasu Karttunen (varsinainen jäsen) & Taavi Heikkilä (varajäsen)
Roni Koivu (varsinainen jäsen) & Kaisa Väätäinen (varajäsen)
Riku-Petteri Kyllönen (varsinainen jäsen) & Maija Vehmanen (varajäsen)
Juha-Pekka Moilanen (varsinainen jäsen) & Henna Warva (varajäsen)
Sakari Väkevä (varsinainen jäsen) & Jessika Isomeri (varajäsen)

Oikeustieteellinen tiedekunta
Tarik Ahsanullah (varsinainen jäsen) & Tuuli Talvinko (varajäsen)
Johanna Heinonen (varsinainen jäsen) & Sara Piirainen (varajäsen)
Rita Härmälä (varsinainen jäsen) & Janne Helaskoski (varajäsen)
Helinä Teittinen (varsinainen jäsen) & Olga Larinkari (varajäsen)
Tuomas Tiihonen (varsinainen jäsen) & Sara Aho (varajäsen)

Teologinen tiedekunta
Katariina Kaski (varsinainen jäsen) & Maria Djakonowsky (varajäsen)
Antti Pollari (varsinainen jäsen) & Unni Puranen (varajäsen)
Rasmus Tillander (varsinainen jäsen) & Arttu Lindroth (varajäsen)

Valtiotieteellinen tiedekunta
Ece Güler (varsinainen jäsen) & Jaakko Muilu (varajäsen)
Lasse Keinonen (varsinainen jäsen) & Aku Houttu (varajäsen)
Anni Matero (varsinainen jäsen) & Sonja Öberg (varajäsen)
Riku-Matias Niemi (varsinainen jäsen) & Laura Wathén (varajäsen)
Jyrki Rantanen (varsinainen jäsen) & Tom-Henrik Sirviö (varajäsen)

YLIOPISTOKOLLEGIOON VALITUT OPISKELIJAEDUSTAJAT

Bio- ja ympäristötieteellinen tiedekunta
Sebastian Österman (varsinainen jäsen) & Julius Mäkinen (varajäsen)

Eläinlääketieteellinen tiedekunta
Tiina Kaarela (varsinainen jäsen) & Eeva Raappana (varajäsen)

Farmasian tiedekunta
Ilona Raimas (varsinainen jäsen) & Veera Lanu (varajäsen)

Humanistinen tiedekunta
Sampsa Granström (varsinainen jäsen) & Ottilia Nikula (varajäsen)
Maria Hukkamäki (varsinainen jäsen) & Tuomas Harju (varajäsen)

Kasvatustieteellinen tiedekunta
Samuli De Pascale (varsinainen jäsen) & Ilmari Lappalainen (varajäsen)

Lääketieteellinen tiedekunta
Tytti Tuomi (varsinainen jäsen) & Anssi Mykkänen (varajäsen)

Maatalous-metsätieteellinen tiedekunta
Katriina Juutilainen (varsinainen jäsen) & Jenni Jääskeläinen (varajäsen)

Matemaattis-luonnontieteellinen tiedekunta
Ville-Veikko Saari (varsinainen jäsen) & Oyelowo Oyedayo (varajäsen)
Santeri Velin (varsinainen jäsen) & Taavi Heikkilä (varajäsen)

Oikeustieteellinen tiedekunta
Lauri Linna (varsinainen jäsen) & Helinä Teittinen (varajäsen)

Svenska social- och kommunalhögskolan
Emilia Granqvist (varsinainen jäsen) & Claes Bergh (varajäsen)

Teologinen tiedekunta
Katariina Kaski (varsinainen jäsen) & Minna Mäkitalo (varajäsen)

Valtiotieteellinen tiedekunta
Mathilda Timmer (varsinainen jäsen) & Caelum Davies (varajäsen)
Topias Tolonen (varsinainen jäsen) & Joel Lindqvist (varajäsen)